Wieczorne wyjścia zawsze są wyjątkowe i wymagają odpowiedniego przygotowania. Niezależnie od tego, czy to spotkanie biznesowe, kolacja z przyjaciółmi czy bal. Wieczorami, w luźniejszej atmosferze można pozwolić sobie na szaleństwa – biżuteria podkreśli to, co w takich chwilach ważne oraz sprawi, że cala kreacja będzie zjawiskowa. Wystarczy dobrze ją dobrać.

Kolor biżuterii powinien współgrać z kolorem włosów, oczu, kształtem twarzy a na końcu ze strojem. Kobiety z owalną buzia mogą zaszaleć bardziej np. z  kolczykami. Te z twarzą okrągłą czy kwadratową musza myśleć o optycznym wyszczupleniu i wydłużeniu rysów – wybierać powinny długie kolczyki ale delikatne.

Biżuterię dobieramy w zależności od okazji. Eleganckie sukienki potrzebują eleganckiej biżuterii, zwiewne i kwieciste takiej, w stonowanej kolorystyce. Jeśli suknia ma pokaźny dekolt można założyć bardziej okazały naszyjnik (podobnie z kreacjami bez ramiączek czy z cienkimi ramiączkami). Trzeba jednak zrównoważyć ozdoby i do masywnego naszyjnika nie zakładajmy dużych kolczyków kosztem dużej bransolety na przykład. Dekolty w serek z kolei pięknie wyglądają z delikatnym łańcuszkiem. Do dekoltu w łódkę warto dobrać długie kolczyki. Ubrania z golfem można podkreślić masywna bransoletą, na szyi i tak jest w nim zbyt wiele.

Strój można nie tylko podkreślać naszyjnikami czy kolczykami a także broszką, masywnym pierścionkiem. Strój z biżuterii musza tworzyć całość – nie za skromna i niezbyt przesadzoną. Nie musi to być biżuteria wartościowa, mogą być to zwykłe rzemyki, ozdoby z drewna i inne hand-made których nie brak na rynku. Zależnie od rodzaju spotkania na jakie się wybieramy dobierajmy ozdoby, pamiętając że nie tylko one się liczą w całej kreacji.