Wiodące domy mody co rusz wprowadzały sukienki stylizowane na halki, kimona czy łudząco przypominające komplety do spania. Najbliższy sezon będzie bogaty w takie propozycje. Powracają także falbanki, dodające dziewczęcego uroku. Na ulicach będzie można zobaczyć również sukienki z bufiastymi rękawami, nawet rozbudowane ramiona będą wyglądały w dobrze dobranych odpowiednio. Można zaszaleć z akcesoriami – przepasane paskiem podkreślą talię i nie będą wyglądały ciężko.

Sezon na wiosnę i lato 2018 to także inne ozdoby – modne będą frędzle – im dłuższe i cieńsze, tym lepiej. Mogą być akcentem, jaki zdobi dekolt czy rękawy sukienki, ale i całe kreacje mogą być wykonane z cienkich pasków. Dla aktywnych tym bardziej zalecane – frędzle w ruchu wyglądają perfekcyjnie.

Na wieczorne wyjścia kobieta chce błyszczeć. Projektanci o tym wiedza, dlatego wieczorowe stylizacje przepełnione mogą być cekinami. Sukienki z tak wyraźną teksturą nie pozostaną niedostrzeżone. Niektórzy projektanci umiejętnie przemycają cekiny także w codziennych stylizacjach – na bluzkach, spodniach czy marynarkach.

Dla odważnych przeznaczone są transparentne sukienki – sprawdzą się też na co dzień założone na spodnie czy t-shirt. Bez „podkładu” byłyby zbyt wyzywające. Modele z tiulu mogą być wybierane na każda okazję – zastosowanie takich materiałów na części ubrania (rękawy, plecy czy dekolt) pozwala na zakładanie ubrań na każda okazję.

A kolory? Do wyboru – mniej lub bardziej krzykliwe, często z motywem kwiatowym ale i w kolorach ziemi. Na wieczorne wyjścia zarezerwowane są czarny, czerwony, zieleń i złoto. Reszta jest kwestią upodobań.