Idealne spodnie dla gruszki nie powinny być ani zbyt luźne, ani zbyt obcisłe – najlepiej wybierać w fasonach z podwyższonym stanem. Mogą to być jeasny z lekko poszerzaną nogawką, spodnie bootcut czy w kant.

Figura gruszki charakteryzuje się małym biustem, wąska talia i szerokimi biodrami. Zwykle uda są masywne, a łydki szersze niż w innych typach figury, podkreślone pośladki. Aby ukryć niedoskonałości należy podkreślać atuty. W ten sposób obserwator skupi się na tym, czym chcemy się chwalić a pominie te fragmenty ciała, które sprawiają problem.

Rozszerzane nogawki ukryją masywne uda i łydki. Dlatego kobiety o tym typie figury powinny sięgać po dzwony czy spodnie typu bootcut (z szeroką nogawką, nieco węższą niż przy dzwonach i wysokim stanem, o długości do ziemi). Podwyższony stan spodni podkreśla talie gruszki, stąd cygaretki czy spodnie w kant wybierają one dość często. Zaletą jest jeszcze wydłużenie i wysmuklenie sylwetki.

Kolorystyka i materiały powinny być dobierane w zależności od pory roku, okazji i panujących trendów modowych. Uznaniem na letnie miesiące cieszą się naturalne materiały – bawełna, len, cienki jeans.

Czego gruszka powinna unikać wybierając spodnie?

Głównie rurek, biodrówek, spodni typu marchewka czy legginsów i krótkich spodni do kolana. Niestety nieumiejętne dobieranie tej części garderoby uwydatnia masywne uda, łydki a mamy maskować to, co niepożądane. Dzięki właściwemu krojowi spodni można zatuszować niewygodne fragmenty ciał i poprzez wyrównaniu proporcji ciała wyglądać pięknie i zgrabnie.